Een pecan pie, oftewel pecannotentaart, stond al een tijdje op m’n lijstje. Laatst dacht ik ineens: waarom maak ik ‘m niet met gecondenseerde melk? En wow, dat was dus echt een topidee. Deze taart is precies wat ik lekker vind: een krokante korst met een zachte, sticky, zoete vulling. En die pecannoten maken het natuurlijk helemaal af. Vooral met een bolletje vanille-ijs erbij… hemels.

voor 1 taart
Pecan pie met gecondenseerde melk
Ingrediënten
- 200 gram bloem
- 190 gram boter
- 100 gram suiker
- 2 eierdooiers
- snuf zout
- 1 blik gecondenseerde melk
- 70 gram lichtbruine basterdsuiker
- 1 theelepel vanille extract
- 200 gram pecannoten
Benodigdheden
- Een (stand)mixer (maar met de hand kan ook)
- Taartvorm van 25cm
- Steelpannetje
- Deegroller
- Bakpapier
- Grote kom
- Zeef
Zo maak je het
- Eerst het deeg: gooi 200 gram bloem, 100 gram suiker en een snuf zout in een kom. Voeg 120 gram boter en de 2 eierdooiers toe en kneed dit tot een samenhangend deeg. Dit doe ik in een mixer met deeghaak, maar ik maak het daarna af met m’n handen. Is het te droog? Klein beetje boter erbij. Te nat? Een beetje bloem.
- Vorm er een bal van, pak in met vershoudfolie en leg het minimaal een uurtje in de koelkast.
- Verwarm de oven voor op 175 graden.
- Na het koelen rol je het deeg uit en doe je het in een ingevette taartvorm. Ik druk het deeg gewoon in de vorm met m’n vingers.
- Maak dan de vulling. Doe de 70 gram basterdsuiker, het blik gecondenseerde melk, een theelepel vanille extract en 70 gram boter in een steelpannetje op laag vuur en blijf roeren tot de boter is gesmolten. Je kunt eventueel een kwart van de pecannoten grof hakken en erdoorheen mengen. Dat maakt het nóg lekkerder.
- Giet het mengsel in de taartvorm en verdeel de rest van de pecannoten er mooi bovenop.
- Bak de pecan pie in ongeveer 30 tot 35 minuten goudbruin.
Tips & variaties
Laat ‘m even afkoelen alvorens je hem aansnijdt. Erg lekker met nog een bolletje vanille-ijs. Enjoy!

Hey moet de oven beneden en boven aan?
Wat een heerlijk recept! Ik ben helemaal niet zo’n koekenbakker maar at laatst ergens een sticky peacan pie en wilde het zelf ook maken en vond jouw recept. Helemaal goed gelukt, gelijk de eerste keer al, iedereen zat te smullen!
De caramel is bij mijn baksel nog véél te dun. Hoe los ik dat op?
Hallo Jenny
Gebruik je gesuikerde gecondenseerde melk?
Yes!