Lifestyle Mom life Reizen

Reizen met een baby: onze ervaring & tips

reizen met een baby

Reizen met een baby: is dat een goed idee? Wij vinden van wel! Als echte reisliefhebbers konden we niet wachten om met onze baby op vakantie te gaan. Natuurlijk vraagt reizen met een kleintje om wat extra voorbereiding, maar met een goede voorbereiding maak je het jezelf een stuk makkelijker. In deze blog deel ik onze persoonlijke reiservaringen en praktische tips om jouw vakantie met een baby zo soepel mogelijk te laten verlopen.

Hoe jonger, hoe makkelijker

Na drie vakanties met onze dochter durf ik te zeggen: hoe jonger, hoe makkelijker! Baby’s slapen veel en kunnen makkelijk overal mee naartoe. Zo genoten wij van lange lunches terwijl onze baby heerlijk sliep in de kinderwagen. Een ander voordeel: baby’s reizen bijna gratis. Voor een klein bedrag aan administratiekosten mogen ze mee in het vliegtuig. Ook wordt er vaak extra goed voor je gezorgd op luchthavens en in hotels.

Onze eerste vakantie als gezin was naar Ericeira in Portugal (we vlogen economy met KLM). Onze dochter was toen 3 maanden oud en het was heerlijk om er even uit te zijn. Omdat ze nog alleen borstvoeding kreeg, hoefden we ons geen zorgen te maken over hapjes. Het reizen verliep soepel en we genoten volop van onze eerste vakantie als gezin. Het reizen verliep heel soepel en gemakkelijk. We hebben onwijs genoten van onze eerste vakantie met onze baby. Het was zo speciaal, onze eerste vakantie als gezin.

Onze vakantie naar Ericeira was geslaagd en dus boekten we al gauw onze tweede en derde vakantie. Deze keer durfden we het aan om een bestemming te kiezen buiten Europa, namelijk Thailand en Indonesië. Ook dit waren leuke en geslaagde vakanties, maar vroeg wel om wat meer voorbereiding en planning. Onze dochter was toen 8 en 11 maanden oud, kreeg al vaste voeding en sliep niet meer zo lang in de kinderwagen. Toch waren ook deze reizen een succes! Daarom deel ik graag onze ervaringen en tips voor een zorgeloze vakantie met een baby.

Angst om te reizen met een baby

Via Instagram kreeg ik veel vragen over hoe ik me voelde over de eerste verre reis met onze baby. Natuurlijk vond ik het spannend. Wat als ze zou huilen in het vliegtuig? Hoe zouden we omgaan met haar slaapjes? Wat als ze ziek zou worden? Alles is nieuw als kersvers gezin, dus ook zo’n eerste verre reis.

Deze gedachten hielpen me om rustig te blijven:

  • Overal ter wereld hebben mensen baby’s en supermarkten. We gaan niet naar een onbewoond eiland.
  • Als andere ouders het kunnen, waarom wij dan niet?
  • Onze baby huilt bijna nooit. Waarom zou dat in het vliegtuig anders zijn?
  • In het ergste geval kunnen we altijd naar de wc om haar en onszelf te kalmeren.
  • Just go with the flow!

Vliegen

Voor onze reis naar Thailand kozen we voor een tussennacht in Doha met Qatar Airways. Zo splitsten we de lange vlucht in twee middellange vluchten en konden we tussendoor uitrusten. Op de terugweg vanuit Bali vlogen we in één lange vlucht met Singapore Airlines. Dit durfden we aan omdat we inmiddels wisten hoe onze dochter reageerde op vliegen.

Wij hadden de luxe om in business en first class te vliegen, wat natuurlijk ook fijn was met een baby. Zo hadden we extra ruimte en comfort tijdens de vlucht en konden we gebruik maken van de fijne lounges op de vliegvelden. In de blog van Jelmer de Boer lees je hoe wij punten sparen om zo goedkoop business en first te vliegen.

Onze tips voor vliegen met een baby:

  • Lichte snacks zoals baby chips. Perfect om je kindje bezig te houden in het vliegtuig.
  • Neem een mix van bekend en nieuw speelgoed mee. Nieuw speelgoed houdt ze langer bezig.
  • Gebruik een draagzak. Handig voor op het vliegveld en tijdens de vlucht.
  • Ipad als backup. We hebben deze uiteindelijk niet zoveel gebruikt, maar het was fijn om achter de hand te hebben.
reizen met een baby in first class

Go with the flow

Voorheen had ik heel onze vakantie al zowat uitgedacht. Ik had een waslijst vol activiteiten, must-sees, must-do’s en must-eat’s. Dat is natuurlijk niet haalbaar met een baby. Bedenk dat deze vakantie gaat om het genieten van elkaar als gezin en dus niet om het zoveel mogelijk zien en doen. Mijn tip is om je dagen dus absoluut niet vol te plannen want dat is gewoonweg niet realistisch en zo creëer je alleen maar stress en teleurstellingen. Just go with the flow! Natuurlijk kun je wel een lijstje maken met dingen die je graag zou willen doen, altijd handig, maar accepteer dat het niet allemaal mogelijk is. Mocht er een moment komen dat je op pad kunt gaan, dan haal je dit lijstje erbij. Accepteer ook dat het anders gaat dan thuis en dus ook dat het dagschema van je baby iets minder strak gevolgd wordt. Wees flexibel. We zorgden voor een globaal rit maar verder lieten we het los. Een voorbeeld: als we haar ’s ochtends lang hebben kunnen laten slapen, vonden wij het prima als ze haar middagslaapje lekker in de draagzak of buggy deed. Konden we die middag lekker op pad met z’n allen!

Jetlag

Een jetlag kan vervelend zijn, vooral als je op vakantie gaat met een baby. Om ermee om te gaan, is het belangrijk om je aan de lokale tijd te houden zodra je op je bestemming aankomt. Zorg ervoor dat je baby op de lokale tijd slaapt, eet en drinkt. Wij gingen ook met onze baby naar buiten als het licht was, zodat ze doorhad dat het overdag was. Uiteindelijk viel de jetlag reuze mee! Ze had het ritme al snel te pakken, dus dat was ontzettend fijn. Ik had gedacht dat we de eerste dagen heel rustig aan moesten doen maar uiteindelijk was dat helemaal niet het geval en konden we Bangkok verkennen.

Verblijf

Wij verbleven in Ereiceira in een appartement, in Thailand in hotels en op Bali in villa’s. Verblijven met een baby in hotels is prima te doen, maar onze voorkeur gaat zeker uit naar een appartement of villa. Dit geeft je meer ruimte en het is fijn als de baby in een andere ruimte kan slapen. Ook kun je in een appartement of villa gebruik maken van een keuken om hapjes te maken voor je baby. Een suite in een hotel vinden wij ook een goede optie. Dan heb je ook zeker wat meer ruimte en kun je je beter aanpassen aan het ritme van je baby.

Wat neem je mee?

Een draagzak is mijn absolute nummer 1 aanrader als je op vakantie gaat met een baby. Zo heb je je baby dicht bij je en hoef je je kindje niet altijd in je armen te dragen, waardoor je je armen en handen vrij hebt. Dit is ook handig op het vliegveld en tijdens het vliegen. Wij namen de draagzak bovendien altijd mee onderin de buggy als we op pad gingen. Als onze baby niet wilde slapen in de buggy, lukte het wel in de draagzak. Bovendien is de draagzak ideaal als je naar het strand of de natuur gaat. Wij hebben de Tula Free to Grow draagzak.

draagzak

Voor onze vakantie naar Ericeira hadden we een grote kinderwagen mee, wat een gedoe was. We moesten een speciale vervoertas huren om de kinderwagen mee te nemen als ruimbagage en dit was irritant omdat we dan een extra koffer hadden (een HELE grote koffer). Uiteindelijk raakte de vervoertas met kinderwagen ook nog eens zoek en hadden we de eerste dagen van onze vakantie dus geen kinderwagen. Voor onze vakantie naar Thailand zochten we daarom naar een compacte buggy die zo klein opgevouwen kan worden dat hij als handbagage mee mag. Dit leek ons ideaal en dat bleek het ook echt te zijn. Wij kozen voor de Yoyo Babyzen 2, deze is mega compact en licht maar nog steeds comfortabel. Bovendien is deze buggy gemakkelijk in en uit elkaar te klappen en heeft zelfs een draagband zodat je hem over je schouder kunt dragen. Dit is dus echt ideaal voor op het vliegveld, maar ook op locatie. Zo kon de buggy overal ingeklapt de taxi in. Thuis maken we nog steeds iedere dag gebruik van deze buggy en deze buggy ging uiteraard ook mee naar Bali.

buggy

UV-zwemkleding is een goed idee als je op vakantie gaat met je baby. Dit is speciale kleding dat bescherming biedt tegen de zon. Dit is belangrijk omdat babyhuid extra gevoelig is hiervoor. Door UV-zwemkleding te dragen, hoeft je baby niet de hele tijd onder een parasol te zitten en kunnen jullie genieten van het water en het strand. Zorg ervoor dat je een UV-zwemkleding met een hoge UV-beschermingsfactor kiest, zodat je baby goed beschermd is.

Wij vonden een baby tentje handig om mee te nemen op vakantie als je baby nog klein is. Deze kleine tentjes zijn speciaal ontworpen voor baby’s en bieden een fijne, beschutte plek om te spelen of te rusten en slapen. Ze zijn licht van gewicht en gemakkelijk op te zetten, wat ideaal is als je op reis bent. Een baby tentje kan ook buiten gebruikt worden, bijvoorbeeld op het strand of in de tuin. Zo kan je baby lekker spelen en genieten van de buitenlucht, terwijl jij je handen vrij hebt om andere dingen te doen. Wij maakten gebruik van de Deryan Travel Cot en hebben hier goed gebruik van gemaakt in Ericeira.

Wij hebben ook heel veel gehad aan een babyfoon, deze vonden wij onmisbaar op vakantie. Een babyfoon is vooral handig als je op vakantie bent in een accommodatie met meerdere verdiepingen. Zo konden wij beneden in het restaurant eten, terwijl de baby boven lag te slapen. Ook konden we daardoor, tijdens haar dutjes, lekker aan het zwembad liggen.

Omdat wij in Thailand in hotels verbleven, kozen wij ervoor om babyvoeding potjes mee te nemen. Deze potjes bevatten gepureerde en gekookte groenten, waardoor je baby altijd gezonde voeding binnenkrijgt. Dit is vooral belangrijk als je naar een land reist waar de hygiëne standaarden misschien niet zo hoog zijn. Door babyvoeding potjes te gebruiken, kun je een voedselvergiftiging voorkomen (dat vond ik een heel fijn idee) en zorg je ervoor dat je baby altijd gezonde voeding binnenkrijgt, zelfs als je onderweg bent. Babyvoeding potjes zijn ook handig voor als je bijvoorbeeld in het vliegtuig zit, omdat ze makkelijk mee te nemen zijn en je ze gemakkelijk kunt opwarmen. Wij vonden de babyvoeding potjes van Gerber top. Zij hebben plantaardige en biologische babymaaltijden in unieke smaken. Deze potjes gingen ook mee naar Bali. Echter verbleven we op Bali in villa’s en hebben we daar voor haar gekookt zodat ze iedere dag vers eten kreeg. Ze at in sommige restaurants ook lekker met ons mee.

Qua verzorgingsspullen raad ik je aan om sowieso het volgende mee te nemen:

  • Luiers en billendoekjes. Neem dit voor de eerste dagen mee en koop de rest op je bestemming. Dit scheelt je een hoop gesjouw.
  • Zonnebrand en een zonnehoedje. Zodat je baby goed beschermd is tegen de zon.
  • Een grote hydrofieldoek. Handig als handdoek of als een kleed.
  • Medicijnen. Aan te raden is om een thermometer, zetpillen en ORS in te pakken. Zelf vind ik het ook een goed idee om neusspray mee te nemen.
  • Kleine toilettas. Gevuld met baby shampoo en douchegel, een borstel, vitamines, tandenborstel en kindertandpasta.
  • Een verschoningsmat.

Oja en vergeet niet een extra setje kleding mee te nemen in je handbagage voor in het vliegtuig! Ook voor jezelf ;)

Hopelijk helpen deze tips je om ontspannen op reis te gaan met je baby. Voorheen had ik vakanties strak gepland, maar met een baby is dat niet realistisch. Mijn gouden tip: plan niet te veel en laat de vakantie om quality time als gezin draaien. Maak een lijstje met leuke activiteiten, maar accepteer dat je niet alles kunt doen. Hoe dan ook: boek dat ticket en geniet van deze bijzondere ervaring! Heb jij al gereisd met je baby? Deel je ervaringen in de reacties! 😊

2 Comments Add New Comment

  1. Echt super dat jullie het reizen met baby zo snel/vaak aan zijn gegaan en goede tips. Wat me wel een klein beetje stoorde was ‘want baby’s slapen overal’ (echt niet elke baby wil in de kinderwagen slapen’ en ‘onze baby huilt nooit’ (lucky you)

  2. Wat een leuke blog met jullie ervaringen. Wij gaan in februari naar Thailand met onze dochter van 1,5. Zij eet al een tijdje ‘met de pot mee’ maar dan met weinig suiker en zout. Zou jij dan alsnog potjes adviseren mee te nemen? Of is er in Thailand ook wel genoeg te krijgen wat ‘aangepast’ kan worden op een kind denk je?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *